Domov
Extrem Sodražica državni prvak, naÅ¡i osvojili 3. mesto PDF Natisni E-pošta
Prispeval: Bojan
torek, 29. marec 2011

V nedeljo, 27. 03.2011 se je v športni dvorani v Benediktu odvijalo zaključno dejanje državnega prvenstva v Futsalu za igralce do 15 let (U15). Poleg organizatorja turnirje, ekipe KMN Slovenske gorice, so se v zaključni del uvrstile še ekipe KMN Puntar Kneža, FSK Dobrepolje in ŠD Extrem Sodražica. V napetem in zgledno organiziranem tekmovanju se je na koncu naslova državnega prvaka veselila ekipa ŠD Extrem Sodražica, ki je v velikem finalu premagala "lokalne rivale", ekipo FSK Dobrepolje. Naša ekipa je v polfinalu nesrečno izgubila po streljanju kazenskih strelov, kasneje pa v tekmi za tretje mesto suvereno premagala ekipo KMN Puntar Kneža.

Poročilo posamezne tekme:

Polfinale 1: KMN Puntar Kneža : FSK Dobrepolje

V prvi tekmi polfinala sta se med seboj pomerili ekipi iz zahodnega dela Slovenije. Tekmo je podjetneje začela ekipa FSK Dobrepolje, ki je imeli na tribunah bučno podporo svojih navijačev. Ob pomoči publike so tekmo začeli podjetneje in začetno premoč kronali v 3. minuti, ko je lep zadetek dosegel igralec Matič Adamič. Štiri minute kasneje so igralci Dobrepolja preko Mihe Babiča vodstvo povišali in tako nakazali, da je njhov glavni cilj igra v velikem finalu. Do konca polčasa sta padla še dva zadetka. Najprej je Žan Marolt povišal vodstvo na 3:0, kasneje pa je Nejc Hozjan z zadetkom za 1:3 Puntarjem znova vlil nekaj upanja po uspešnem rezultatu. S tem izidom se je končal prvi polčas. V drugem so se igralci Debrepolja odločili braniti rezultat iz prvega polčasa, kar jim je tudi dobro uspevalo, saj so uspešno kontrolirali potek tekme in nasprotniku niso dovoljevali, da bi si priigrali izrazitejše priložnosti. V 25. minuti se je ponovno spremenil rezultat na semaforju. Za varnih 4:1 je zadel Kristjan Tegel in poskrbel za nov val navdušenja med navijači svojega kluba. Po tem zadetku so Puntarji izgubili upanje po finalu in tekma je postajala zmeraj bolj neatraktivna. Rezultat se do konca tekme ni več spremenil in v finale se je uvrstila ekipa FSK Dobrepolje.

Polfinale 2: KMN Slovenske gorice : ŠD Extrem Sodražica

V drugi polfinalni tekmi so se na parket podali domači igralci in ekipa perspektivnih nogometašev iz Sodražice. Cilj domače ekipe je bil zgolj eden – nastop v velikem finalu in tako so tudi krenili v začetek tekme. Že po nekaj sekundah igre je Žiga Živko lepo izvedel stranski avt, našel prostega Tomija Tuša, kateri je iz neposredne bližine premagal gostujočega vratarja. Po začetnem šoku se je gostujoča ekipa kmalu pobrala in v drugi minuti nevarno zapretila z diagonalnim strelom. Sledilo je nekaj umirjenih minut, nato pa so ponovno zapretili gostujoči nogometaši in sprožili nevaren strel, ki ga je uspel domači vratar Tjaž Lovrenčič ubraniti. Žal je imel Tjaž manj sreče v sedmi minuti tekme, ko se je sam pred njim znašel igralec Turk Teo in rezultat izenačil na 1:1. Po zadetku je igra postajala vedno bolj hitra in v dvanajsti minuti so bili domačini dvakrat v lepi priložnosti za zadetek. Najprej je po lepi podaji Tomija Tuša streljal Martin Šabec, vendar mu je gostujoči vratar strel ubranil, že v naslednjem napadu pa je strel Žige Živka za las zletel mimo leve vratnice. Po še eni lepi akcijo domačinov, ki se je končala s strelom Marka Žela preko vrat, se je prvi polčas končal z rezultatom 1:1.

Drugi polčas so podjetneje začeli domači in v sedemnajsti minuti preko zelo razpoloženega Žige Živka sprožili proti vratom gostov tri nevarne strele. Enega od teh je gostujoči vratar odlično ubranil, dvakrat pa so gostje strel uspeli blokirali. Brez priložnosti niso bili niti gostje, saj so minuto kasneje lepo izigrali domačo obrambo, vendar je strel končal preko vrat. Kmalu zatem je v igro vstopil Tomi Tuš in z natančno podajo lepo zaposlil Miha Bračka, kateri je med nogami zadel za vodstvo domačih in poskrbel za novo navdušenje na tribunah. Do konca je bilo še devet minut, kar je pomenilo, da tekma še zdaleč ni odločena. V 23 minuti se je najprej v obetajoči akciji znašel Miha Bračko, vendar ga je s prekrškom za rumeni karton zaustavil gostujoči igralec Adamič Niko, nato pa je v nadaljevanju akcije svoj drugi gol na tekmi dosegel velik up voličinskega nogometa Tomi Tuš. Gostje se kljub zaostanku dveh zadetkov niso predali in so poskušali na vse načine najti pot do domačega gola. V 23. minuti so najprej nevarno zapretili preko Tea Turka in minuto kasneje še preko Erika  Tajčmana. Isti igralec je v 26. Minuti, po napaki domače obrambe, izid znižal na 3:2 in gostujočo ekipo ponovno vrnil v igro. Sledila je minuta odmora domače ekipe in zadnji napotki za finiš tekme. S strani trenerja so očitno boljše napotke prejeli gostje, saj so v predzadnji minuti uspeli izid izenačiti. Lep strel je izvedel izvedel Niko Adamič in premagal nemočnega vratarja domačih. V zadnji minuti tekme je domača ekipa izpolnila bonus petih prekrškov in hip zatem, ob igranju z roko, gostom omogočila strel iz 10-ih metrov. Strelec izenačujočega zadetka je poskušal prinest zmago gostom že po rednem delu igre, vendar se je Tjaž izkazal in strel Nika Adamiča ubranil. Sledilo je še nekaj sekund in redni del se je končal s 3:3. Po koncu tekme so sledili kazenski streli, pri katerih so imeli več sreče gostujoči nogometaši. Za goste so bili uspešni Turk Teo, Adamič Niko, Marič Miha, Tajčman Erik in Lavrič Žiga, ki je zabil odločilni gol. Pri domačih so bili pri strelih iz šestih metrov uspešni Bračko Miha, Lovrenčič Tjaž, Tuš Tomi in Žiga Živko. Kot zadnji je streljal Smodej Žan, kateremu pa je gostujoči vratar strel ubranil. Gostje so se tako v "finalu pred finalom" veselili velike zmage, domači igralci pa so se morali z razočaranjem sprijazniti z igranjem tekme za končno tretje mesto.

Tekma za 3. Mesto: KMN Slovenske gorice : KMN Puntar Kneža V tekmi za tretje mesto so se domači nogometaši želeli oddolžiti navijačem in tekmo odločiti v svoj prid. Začeli so podjetneje in kmalu povedli. Nato je sledilo nekaj črnih minut domače ekipe in Puntarji so uspeli povesti z 2:1. Rezultat je bil posledica dejstva, da je domači strateg v igro poslal igralce, ki so v polfinalnem obračuni igrali manj in jim tako omogočil nekaj minutaže tudi v finalnem turnirju. Kljub temu Domačini so še naprej izvajali pritisk V in postajala Finale: Previdna igra brez izrazitih priložnosti Tipanje nasprotnika Odvzeta žoga in zadetek za 1:0 Začetek drugega polčasa, gol v sedmi sekundi nadaljevanja lepa podaja Turka in 2:0 17 minuta priložnost za Dobrepolje (prekršek, strel preko gola) 18. minuta 30 (Extrem) – prečka 20 minuta zadetek upanja za Dobrepolje 23. minuta. Posredovanje vratarje (extrem) ob strelu št. 3 Extrem dobro odbija vse poskuse Dobrepolja 24 minuta. Dve akciji za las mimo gola. Najprej št. 30, nato še 25 28. minuta dve izredni priložnosti za Dobrepolje 29 minuta pritisk ekipe Dobrepolje 30 minuta 13 lepa priložnost, vratar (extrem) brani